Як правильно пити шампанське

Зазвичай шампанське п’ють о 12 годині ночі, під бій курантів.Швидко відкривають пляшку, вистріливши пробкою, половина шампанського виливається у вигляді піни, залишки розливають по келихах, з яких до цього пили вино, і випивають залпом. Але насправді так пити не можна. Отже, як правильно пити шампанське?

Шампанське п’ють охолодженим, оптимальна температура напою – 8 ° С. Щоб напій охолодився до потрібної температури, перед подачею пляшку ставлять у відерце з льодом і водою. Щоб температура напою на дні і ближче до шийки була однаковою, перед відкриттям пляшку кілька разів перевертають. Щоб відкрити пляшку, її нахиляють під кутом 45 ° і повільно обертають, притримуючи пробку рушником. Обертати потрібно не пробку, а пляшку!

Шампанське має відкритися з тихим шипінням. Чим голосніше був постріл при відкритті шампанського – тим гірше якість напою. Розливати шампанське потрібно не відразу, а через дві-три хвилини після того, як ви відкрили пляшку. Шампанське наливають так, щоб воно стікало по стінці келиха, тоді піни буде менше. Сухе шампанське і брют наливають у високі вузькі келихи, а солодке шампанське – в низькі й широкі. Тримати келих з напоєм потрібно за ніжку.

Всупереч поширеній думці, шампанське не можна закушувати шоколадом – він переб’є смак напою. Краща закуска для шампанського – ананаси, полуниця, фруктові десерти, морепродукти, оливки, сир, дичина і біле м’ясо. Шампанське не можна пити залпом. Перед тим, як проковтнути напій, радять потримати його в роті кілька секунд – так ви повніше відчуєте його смак.

Як правильно пити коньяк

Коньяк – благородний напій. Культура вживання коньяку має свої особливості. Його п’ють по особливо важливих приводах, а не просто заради того, щоб пити. Тільки якщо ви будете правильно пити коньяк, ви зможете відчути всю гаму аромату й смаку цього напою.

Коньяк – не найкращий вибір для галасливих дружніх вечірок. Його п’ють неспішно, насолоджуючись смаком і ароматом. На відміну від інших напоїв, коньяк подається не охолодженим, а кімнатної температури. Налив коньяк у спеціальний келих, не поспішайте його пити. Потримайте келих в долонях, вдихніть аромат напою, і тільки потім зробіть невеликий ковток. Напій треба трохи потримати в роті, щоб його смак “розкрився”. Хороший коньяк повинен залишати після себе довгий післясмак.

Не можна змішувати різні види коньяку, а тим більше – коньяк з іншими спиртними напоями. Коньяк п’ють не під час застілля, а після, як диджестив. Коньяк можна не закушувати, але з етикету допускають поєднання коньяку з шоколадом, кавою або сигарою. Також можна подати до коньяку сир, горіхи або десерт. Багато хто віддає перевагу закушувати коньяк лимоном, але кислий лимон переб’є вишуканий смак і запах коньяку.

Правильне вживання спиртних напоїв допоможе вам повною мірою насолодитися їх смаком і ароматом, уникнувши при цьому похмілля та інших проблем зі здоров’ям.

 
 

Як правильно пити горілку


Рідкісне застілля обходиться без горілки. Якщо знати міру і пити горілку тільки у свята, нічого поганого з вами не трапиться. Пропонуємо вам кілька порад, як правильно пити горілку.

Найголовніше – вживайте лише якісну горілку! “Палений” напій може стати причиною не тільки банального похмілля, але і харчового отруєння.

Горілку зазвичай подають до столу охолодженою. На відміну від шампанського, її п’ють залпом. На видиху залийте горілку одним рухом в горло, на вдиху – ковтніть напій. Потім горілку потрібнообов’язково закусити. Закуска повинна бути жирною і щедрою, проте переїдати теж не варто. Горілку добре закушувати солоними огірками, квашеною капустою, смаженим м’ясом.

Запивати горілку не радять, особливо газованими напоями: вуглекислий газ швидше розносить алкоголь по крові. Не можна пити горілку упереміш з іншими алкогольними напоями, особливо небажано вживати після неї менш міцний алкоголь (вино, шампанське тощо).

Дуже важливо знати свою міру і не пити більше, ніж ви можете собі дозволити. Зазвичай це приходить з досвідом. Погіршення самопочуття – знак, що на сьогодні вам вистачить. Не можна пити горілку, якщо ви втомилися або голодні – сп’яніння настане куди швидше. Тому за пару годин до застілля треба з’їсти що-небудь жирне, а перед самою трапезою радять випити чашку гарячого чаю з м’ятою або лимоном.

 
 

Горілчаний етикетХоч горілка і є «хлібним вином», правил її вживання, на щастя, менше, ніж у класичних виноградних вин. Але все ж вони є, а раз так - давайте познайомимося з ними ближче.

Отже, перш за все, варто розуміти, що в сучасних умовах, коли горілка випускається багатьма, не завжди сумлінними виробниками, існує чимала вірогідність того, що навіть у великому супермаркеті ви можете придбати сурогат, підробку. Не варто купувати дешеву горілку! Краще переплатити і бути набагато більш спокійним за своє здоров'я. На жаль, стовідсоткової гарантії того, що горілка «правильна», не дає нині навіть висока ціна. Але все ж випадків підробки дешевої горілки набагато більше.

Припустимо, горілка куплена. Ні в якому разі не пийте її відразу після того, як принесете з магазину. Адже, швидше за все, вміст пляшки - кімнатної температури (далеко не у всіх магазинах горілку зберігають у холодильниках). А раз так, то доведеться почекати, поки напій охолоне до 8-10 ° С. Саме до такої температури. «Морозити» горілку не варто.

Попередньо, години за 2 до початку застілля, корисно випити 50 грамів горілки. Цим ви забезпечите стимуляцію виділення організмом ферментів, що сприяють переробці алкоголю.
 Чи не завдасть шкоди і таке народний засіб, як активоване вугілля. Кількість розраховуйте за вагою: 1 таблетка на 10 кг маси тіла. Вугілля - відмінний абсорбент, з ним сп'яніння настане повільніше. Крім того, він сприяє виведенню з організму різних шкідливих речовин. Особливо це важливо, коли ви не впевнені в якості горілки (всяке в житті буває), адже в низькопробних спирті їх більш ніж достатньо.

Горілчаний етикетНа стіл горілку краще подавати в спеціальному графині з кришечкою. Однак якщо такого в наявності немає - можна і в пляшці. Класичні горілчані чарки вміщують у собі 50 грамів напою. Вживання горілки склянками («на спір») не має ніякого відношення до споконвічної російської традиції її споживання. Так п'ють швидше від відсутності будь-яких уявлень про культуру пиття. Пити горілку слід не залпом, як багато хто думають і роблять, а маленькими ковтками - це благородний напій.

Чим запивати горілку? Відповідь на це одвічне запитання проста: нічим.Справа в тому, що горілку потрібно закушувати. Не випадково існує навіть таке, що склалося за довгі роки, лексичне і гастрономічне поняття - «горілка і закуска». Якщо все ж не можете не запивати - краще, якщо це буде морс.Уникайте газованих напоїв: через «чарівних бульбашок» алкоголь швидко потрапляє в кров, сп'яніння наступає в набагато більш короткі терміни.«Лакувати» горілку пивом, вином чи іншими, менш міцними, ніж сама горілка напоями, теж не варто. По-перше, головний біль наступного ранку неминуча, а по-друге, це просто-напросто моветон.

Пам'ятайте, що вживання горілки завжди повинно супроводжуватися хорошим закусочним столом! Бажано, щоб на ньому були представлені холодні і гарячі закуски. Справа в тому, що горілка - це не напій для того, щоб «напитися і забутися» (на жаль, деякі саме заради цього її і п'ють). Горілка, крім того, що «дух веселить» ще й благотворно впливає на смакові якості різних страв. Особливо це стосується страв нашої національної кухні.

Традиційні м'ясні закуски під горілку: холодець, відварна солонина, свиняче сало, шинка, варена телятина.Рибні: малосольна оселедець, солона кілька, осетровий балик, лососина, горбуша, кета, чорна і червона ікра.
Овочеві закуски: відварну картоплю, традиційний вінегрет, квашена капуста, мочені яблука антонівські, фаршировані баклажани, мариновані або солоні гриби, солоні помідори та огірки.

Солоний огірок, мабуть, варто відзначити особливо. Ще Антон Павлович Чехов жартома зауважував, що вчені довгі роки билися над тим, щоб виявити ідеальну закуску для горілки, проте нічого краще солоного огірка так поки і не придумали.

Горілчаний етикетДобре пити горілку також і зі смаженою свининою, відварений яловичиною, пельменями, жирними млинцями, солянками. А ось зі свіжими помідорами, петрушкою, відварений рибою, стравами з баранини, навіть з ковбасою (різних видів) і з сиром горілку вживати не рекомендується. Холодна відварна баранина, до речі, може бути корисна на наступний день, якщо ви все ж таки трохи перебрали і відчуваєте себе не дуже комфортно. Наріжте м'ясо скибочками, змішайте його з дрібно нарізаними солоними огірками, огірковим розсолом, оцтом і перцем. Це старовинне страву так і називається: «похмілля».

Втім, якщо правильно пити горілку - ніякого похмілля не буде. Випиваючи не кваплячись, з гарною закускою ви отримаєте від горілки стимулюючий ефект, а не грубе сп'яніння. Щоб уникнути останнього - пийте в міру, не намагайтеся продемонструвати всім вашу стійкість до алкоголю - фінал таких «шоу» часто курйоз (а іноді сумний). Зрештою, адекватна доросла людина цілком здатна зрозуміти, коли йому вже досить пити алкогольні напої іпотрібно , як мінімум, зробити паузу. Якщо є можливість, випийте чарку гіркої настоянки або коньяку і після цього не вживайте алкоголь 50-60 хвилин. Адже крім горілки є ще закуска - насолодитеся стравами.

Одна з поширених помилок, яку здійснюють багато випивають - виходити на свіже повітря, особливо на мороз, у тому випадку, якщо ви вже випили достатньо багато алкоголю, - «освіжитися». Краще утриматися від таких прогулянок: іноді вони закінчуються втратою свідомості. Ну і зовсім вже прості правила, всім, думається, відомі: не вживайте міцний алкоголь натощак, при спразі, в сильну спеку.

Загалом, гарна російська горілочка в розумних кількостях, та з якісною закускою - ніколи не піде на шкоду.Інша справа, якщо розпивати її літрами, в парку, з пластикових стаканчиків, запиваючи колою. Тут вже нарікайте на себе. 
Горілка, швидше за все, «помститься» вам за таке до неї неповагу: наступний день можете сміливо викреслювати з календаря.