ЗНАХІДКА АРХЕОЛОГІВ може спростувати панування теорії про походження ЛЮДИНИ
 
Китайські археологи знайшли скам'янілий череп, що пролежав у землі, за оцінками фахівців, близько 100 тисяч років, знахідка може спростувати пануючу теорію про походження сучасної популяції людини з Африки, повідомляють в четвер місцеві ЗМІ.
Знайдений в провінції Хенань добре збережений череп складається з 16 фрагментів.
"Ще більший подив, ніж добре зберігання, викликає скам'яніла мембрана на внутрішній стороні; це допоможе вченим простежити за устроєм нервів», - повідомив пресі археолог з хенаньськая Інституту культурних реліквій і археологічних досліджень.
Більшість китайських учених розділяють мультирегіональних теорію походження, згідно якої сучасні люди є нащадками популяцій з різних регіонів.
Попередні дослідження, проведені Пекінським університетом, датували вік знайденого черепа від 80 тисяч до 100 тисяч років. Крім черепа, археологи виявили близько 30 тисяч скам'янілих останків тварин.

Посилання по темі:
Походження homo sapiens залишається загадкою
Реконструкція дитинства людства не за горами
Марафон homo sapiens. Виявлено новий маршрут великого переселення народів
Сенсаційна знахідка спростувала теорію "виходу з Африки"

Серйозним чинником, надавав вага пануючій теорії походження з Африки, була відсутність людських скам'янілостей віком від 50 тисяч до 100 тисяч років на території Китаю. Мізерні знахідки, зроблені китайськими ученими в минулі роки, не йшли ні в яке порівняння з африканськими, що добре збереглися в посушливому кліматі.
Преса вже охрестила знахідку китайських археологів найбільшою, після знахідки "пекінського людини" в 1923 році.
Палеонтологи не поспішають з висновками, стверджуючи, що, поки знахідка не досліджена грунтовно, всі теорії є всього лише припущенням. Про це повідомляє РИА "Новости".