Яблука можуть омолодити на 17 років

 Гаррі Вільямсон, професор університету Лідс, заявив, що продукти, що містять поліфенол, можуть уповільнити процес старіння

Відсутність же їх в раціоні збільшує ризик розвитку хронічних захворювань. Професор склав список таких продуктів, до якого увійшли і яблука. За твердженням британських учених, регулярне вживання яблук здатне уповільнити процеси старіння на 20%. У ході дослідження в яблуках виявили складний елемент, що омолоджує серце, покращує циркуляцію крові і підвищує імунітет. Цей елемент має складну назву «епікатехін поліфенол». Він здатний позитивно впливати на серцево-судинну систему і підтримувати еластичність кровоносних судин.

 Експерти встановили, що у добровольців, які в ході дослідження споживали найбільшу кількість яблучного соку, серцево-судинна система й організм у цілому помолодшали як мінімум на 17 років. Найбільш значна концентрація епікатехін поліфенолу зустрічається в диких яблуках, уточнили вчені.

 У природі, на жаль, немає продуктів, здатних повернути назад процес старіння. Але є продукти, у переліку яких і знаходяться яблука, що допомагають сповільнити появу таких неприємних ознак, як обвисання шкіри, пігментні плями та зморшки. Погодьтеся, це теж непогано.