НЬЮ-ЙОРК, 9 жовтня. / Кор. ИТАР-ТАСС Олег Зеленін /. Американські вчені знайшли ймовірне пояснення феномену стрімкого скорочення популяції бджіл в світі. Як з'ясувалося, причиною загибелі комах може бути зростання в світі числа автомобілів з дизельним двигуном.

Бджоли приносять світовій економіці мільярди доларів, запилюючи сільськогосподарські культури і виробляючи мед. В одній лише Великобританії, за даними уряду, пасіки щорічно додають до скарбниці 430 млн фунтів стерлінгів / 667 млн ​​дол /. Однак, в останні роки популяція бджіл стрімко скорочується. Так, в США з 2007 по 2009 рр.. число вуликів зменшилася на лякаючі 35 відс.

Вчені серйозно спантеличені настільки стрімкої загибеллю медоносних комах. Розуміючи, що виною цьому є погіршення екологічної обстановки на планеті, вони до цих пір не могли встановити, що конкретно призводить до настільки інтенсивного мору бджіл. Феномен навіть привернув увагу Організації Об'єднаних Націй, яка для його вивчення зібрала під своїм дахом провідні уми світу. Однак, в останній доповіді наукової групи однозначного пояснення причин загибелі цілих колоній тварин і раніше немає.

У цьому зв'язку науковий світ покладає надію на останню доповідь експертів із США, які висунули досить несподівану теорію. "Дослідження свідчить, що велика концентрація наночасток, що містяться в продуктах горіння дизельного палива, здатна завдати серйозної шкоди мозку тварин", - прокоментував результати роботи американських колег професор Саутгемптонського університету / Великобританія / Гай Поппі.

За його словами, все більшого поширення дизельних двигунів на увазі їх економічності призводить до зростання вмісту в повітрі злощасних речовин, в результаті чого пошкоджується природна "система навігації" бджіл. "Через це вони не можуть дістатися до вулика і гинуть", - пояснив він. Крім того, продукти горіння змішуються із запахами квітів, що знижує ефективність роботи рецепторів тварин в пошуку їжі.

Гай Поппі повідомив, що Саутгемптонський університет готується провести власне дослідження на підставі роботи американських колег. У команду вчених увійшли біологи, екологи та експерти в галузі нанотехнологій. Їм належить встановити зв'язок між концентрацією продуктів горіння дизеля і мозковою активністю бджіл.