Згідно тонкої філософії Фен-шуй все на світі є поєднанням двох начал Інь і Янь. Якщо Янь є прикладом всього яскравого, доброго душевного і теплого. Те Інь представляє собою зовсім іншу протилежність, темне, похмуре холодне, і страшне. Тому вдома, в яких переважає енергія Інь, частіше за інших стають останнім притулком для душ померлих.

Примар, які знаходяться у вашому будинку чи квартирі, і турбують вас можна прогнати з допомогою філософії Фен-шуй. Але, на жаль, є й інші фактори ризику. Це, наприклад, дуже близьке розташування кладовища. Адже з Фен-шуй, ніхто і ніщо не повинно турбувати душі померлих людей, а особливо по ночах.

 Якщо новий будинок, в якому ви живете був побудований на місці старого кладовища, або на місці де відбувалися якісь битви, і проливалася кров, то це місце буде притулком для привидів. І як не дивно їх притягують до себе, навіть ті житла колишні господарі, яких були поганими, жадібними людьми, любили зловтішатися і принижувати людей. І дуже часто ми знаємо і чуємо, про те, що душа після смерті не залишає свого житла, і не хоче усвідомлювати того, що вона вже перейшла в інший світ.

Так як же позбавити свій будинок від примари. Найперше, що ви повинні зробити, це наповнити його енергією Янь. Намагайтеся, часто відкривати вікна і двері, щоб потоки енергії циркулювали, і очищали ваш будинок від негативної енергії Інь зі стін та меблів. Позбудьтеся всіх речей колишніх господарів. У більшості випадків будинок, який став світлим і чистим, привид покине сам.

Може скластися ситуація, що майстрові Фен-шуй доводиться вести довгий медитативний діалог з привидом, переконуючи його залишити це місце і пошукати інше, або назавжди покинути світ живих. Ви повинні знати, чим чистіше радісніше і світліше буде ваш будинок або квартира, тим менше шансів, що туди оселиться душа померлого.

____________________________________________________________________________________________________
 Давньо китайське вчення дає поради та рекомендації людям, майже у всіх сферах з питань мають відношення організації благоустрою свого житла або того місця де ви працюєте. Але, що нам говорить Фен-шуй, з якою нам боку краще спати.

Так з якого боку нам краще спати. Існує давньо - китайська приказка, чоловік ліворуч, а жінка справа. Багато китайців, що дотримуються системи Фен-шуй, так і ті які її не дотримуються, зберігають вірність цієї мудрості. Якщо ви подивитеся на традиційні фотографії китайців, то переконаєтеся, що і тут вони дотримуються правило, чоловік знаходиться в лівій частині знімка, а жінка в правій.

Правильність даної ситуації, в ліжку дає позитивну відповідь і вся людська історія. Наші далекі предки жили і спали в печерах, і завжди головним захисником оселі був чоловік. Що - б якийсь звір чи інший чужа людина, зміг проникнути в ваше житло, йому б довелося зіткнутися з главою сім'ї. І тільки тому чоловік завжди лягав спати з лівого боку, щоб бути ближче до виходу.

А ось в обов'язки жінки завжди входило, захищати своїх дітей, які, як правило, завжди знаходилися в самій глибині приміщень, тобто праворуч. Так що через багато століть, це рішення можна застосувати і в наші дні.

І хоча в фен - шуй немає строгих правил, з якого боку ліжка вам слід спати, більшість учнів цієї філософії до цих пір, дотримуються цієї старовинної філософії культури.

Стародавня філософія Фен-шуй, розвиває в нас почуття любові і трепетного ставлення до свого дому. І якщо на ваш погляд, якісь приміщення в будинку відчувають брак енергії або взагалі її позбавлені, то саме час задуматися про правильне вихід з даної ситуації. Рішуче звільняйте своє житло від непотрібної вам меблів, від непотрібних вам речей, якими ви не користуєтеся. В іншому випадку як би ви не хотіли, у вас не вийде зробити так, щоб правильні потоки переміщалися правильно.

 

____________________________________________________________________________________________________
 За тонкої філософії Фен-шуй спальню не можна робити першою кімнатою, інакше ви будете постійно втомлюватися, і перевтомлюватися, кухню теж не слід робити першою кімнатою, тому що ви будете відчувати постійне відчуття голоду.

 

Ідеально для першої кімнати підійде ваша вітальня або особистий кабінет. Добре коли потоки цієї енергії, розтікаються спочатку по вітальні або кабінету, а потім вже по інших кімнатах у вашому домі. Це заряджає всіх мешканців квартири правильною і позитивною енергією.

 Ф

ахівці в області Фен-шуй рекомендують вкласти у вхідні двері скло, і краще взяти для цього кольорове скло. Звичайно, у міських квартирах важко собі уявити, як помістити скло на броньовані двері, вихід із ситуації у вас є, можна встановити подвійну. Пам'ятайте, що метою фен-шуй є створення гармонії, і гармонії з навколишнім середовищем. Фен-шуй допомагає знайти кожній людині своє місце в цьому світі, і гармонійно об'єднати матерію і дух. Вона допомагає людині в досягненні ним поставлених цілей. Знаючи все це, ви зможете створити у себе в квартирі гармонію світу, тепла і сімейного благополуччя. 

____________________________________________________________________________________________________
 З давніх часів, фен - шуй є споконвічно китайської народної філософією і наукою. Наші прадіди будували та облаштовували свої оселі не в хаотичному порядку, у них скрізь спостерігалася строга система планування житла. У всіх давньоруських хатах, двері завжди вирізалися тільки в одну сторону, південну.

Культ сонця, його здавна так називали давні слов'яни, зберігся до того часу навіть коли Русь прийняла християнство. Ярило бог сонця, він сприяє в любові, весни, і родючості землі. Найулюбленішим язичницьким божеством на Стародавньої Русі, був Ярило.

Рівне розподіл можна було побачити і всередині будинку, чіткі лінії простежувалися в кожному кутку. Комора повинна була перебувати з ліва від входу, і позначати жіночу натуру, яку вважали загадковою, і містичною. Саме тому в коморі ніколи не ставилися вікна.

Вітальня завжди розміщувалася праворуч від входу. У південно-східному кутку кімнати, ставилися образи святих, а в протилежному кутку ставили відро або діжку з чистою криничною водою. При вході у вітальню з лівої сторони завжди будували піч, за нею вішали колиска для немовлят, щоб дитині завжди було тепло і затишно, а поруч ставили великий стіл, для великої і дружної сім'ї, за яким любила збиратися кілька поколінь.

Вікна у вітальні ніколи не ставили на північній стороні, а віддавали перевагу сторонам які виходили на південь або схід. За давньо - російським легендам таке планування приносила своїм господарям удачу, мир, злагоду і благополуччя в будинок, і оберігала від усього лихого, зла і різної нечисті, яка не тільки могла вразити оселю, а й душі людей.

Наші прадіди, виконуючи все, ці нескладні правила, досягали мир і гармонію не тільки в своїй душі, а й тих, хто разом і поряд з ним жив. У цьому і є головне досягнення Фен-шуй.

____________________________________________________________________________________________________

Ванна кімната має дуже велике значення в повсякденному житті людини. І це невипадково: феншуй стверджує, що вода сильно впливає на наше матеріальне благополуччя. Тому потрібно дуже акуратно ставитися до ванної кімнати: стежити, щоб не текли крани або труби, міняти зношені прокладки, бо з втікає водою з будинку будуть йти і гроші, а добробут перестане бути таким.

Гарне добробут, згідно фен-шуй, пов'язане з водою. Так що полички у ванній не повинні стати вітриною з побутовою хімією для тіла і волосся. Для цього можна встановити спеціальні тумбочки або шафки із дверцятами. Туди якраз і слід помістити всякі гелі, пінки, лосьйони і все тому подібне. Якщо є місце у крана, то там можна поставити упаковку рідкого мила, зубну пасту і щітку. А поруч потрібно повісити рушник для обличчя та рук і завжди утримувати його в бездоганній чистоті.

Також у ванній кімнаті не варто зберігати ніяких сторонніх предметів. Багато залишають тут кошик для білизни, але їй краще переїхати в якій-небудь непомітний кут іншої кімнати або за двері. У ванній можна тримати пральну машину, але сушити випрані речі треба б в іншому місці, на балконі, наприклад.

І трохи про саму ванні. Типова форма для більшості квартир - витягнута прямокутна. Але, якщо площа ванної кімнати дає таку можливість, краще віддати перевагу напівкруглої або овальної ванні як символу багатства, згідно фен-шуй.

Бажана колірна гамма для ванної кімнати - всі світлі відтінки, починаючи з білого. Темні тони - абсолютно не кращий вибір!