Рецепти приготування кефіру в домашніх умовах

Перший спосіб
Візьміть свіже незбиране молоко, закип'ятити, охолодіть його до 50 ° C, Потім злийте охолоджене молоко в чисту скляну банку, попередньо кілька разів ошпарену крутим окропом. Додайте в посуд з молоком одну таблетку закваски, накрийте молоко чистої білим папером і поставте в тепле місце (можна на сонці). Через 2:00 молоко добре перемішайте дерев'яною ложкою з довгою ручкою і залиште в теплому місці до утворення згустків. Для цього буде потрібно від 12 до 20 годин. Потім готовий кефір охолодіть до 8-10 ° C і зберігайте при цій температурі.

  66ik32ks Кефир - напиток здоровья и идеальный «разгрузчик»!   

Другий спосіб

В якості закваски для приготування кефіру в домашніх умовах можна використовувати готовий кефір. Візьміть 3 літри свіжого незбираного молока, закип'ятити, охолодіть до 50 ° C. Додайте в перелите в стерилізовану скляний посуд остигле молоко 12-15 чайних ложок готового кефіру, все добре перемішайте і залиште в теплому місці на 10-12 годин. Таким способом можна приготувати густий і щільний кефір.

Готовий кефір може виступати в якості закваски лише протягом 5-7 днів. Потім знову слід використовувати таблетки. Таблетки слід зберігати в щільно закритій пробірці в сухому, темному і прохолодному місці.

Описані вище способи дозволяють приготувати слабкий, одноденний кефір. Для того щоб отримати в домашніх умовах середній кефір, необхідно скляний посуд з заквашених молоком витримати в теплому місці протягом півтори доби, відповідно, для отримання міцного, триденного кефіру час відстоювання або закваски (заквашування) збільшується до двох-трьох діб.

Для підтримки постійної температури рекомендуємо використовувати ватяний термос. Виріжте з марлі два кола діаметром 80 см. На одному розкладіть рівним шаром вату і накрийте її іншим шматком марлі. Всі разом простьоганних і продерніте по колу шнурок. У центрі виготовленого кола поставте закриту скляний посуд з заквашених молоком, попередньо обернувши її чистою білим папером. Потім посуд оберніть ватним колом і затягніть шнурок. Якщо температура повітря в кімнаті, де буде знаходитися заквашене молоко, низька, то поверх папери, в яку загорнута посуд з заквашених молоком, можна покласти грілку з гарячою водою або мішечок з розігрітій сіллю.

Третій спосіб

Перш ніж готувати кефір, подбайте про маткової кефірної заквасці.

Молоко разом з кефірний грибками, які можна придбати в лабораторіях заквасок, молочних заводів, на молочних кухнях, вилийте на стерильне сито і дайте йому стекти. Це молоко, в якому кефірні грибки перебували протягом доби, носить назву маткової кефірної закваски. Вона використовується для приготування виробничої кефірної закваски.

Промийте що залишилися на поверхні сита кефірні грибки тонким струменем холодної кип'яченої води, складіть їх в стерильну баночку і залийте пастеризованим (посуд з молоком прокип'ятіть у воді 10 хвилин) молоком, охолодженим до 25-30 ° C. На 10 г кефірних грибків потрібно взяти 100 г молока.

Баночку з кефірний грибками закрийте стерильною марлею, складеною в чотири шари, і залиште на добу в теплому місці, щоб температура в приміщенні була не нижче 16-18 ° C. Наступні шість днів щодня зливайте з кефірних грибків маткову кефірну закваску.

Кефірні грибки знову складіть у стерильну баночку і обробіть вищеописаним способом. Промивати кефірні грибки холодною кип'яченою водою можна один раз на тиждень.

Коли маткова кефірна закваска буде готова, необхідно приготувати виробничу кефірну закваску. Для цього вилийте незбиране сире молоко в стерильний посуд (накрийте стерильною кришкою), поставте її в каструлю і влийте гарячу воду (60-70 ° C) так, щоб рівень молока в посуді і рівень гарячої води збігалися.Поставте каструлю на сильний вогонь і доведіть воду до кипіння. Витримайте молоко в киплячій воді 10 хвилин, потім охолодіть до 25-30 ° C і влийте в посуд з молоком маткову кефірну закваску (з розрахунку 5 г на 100 г молока).

Посуд з заквашених молоком струсіть і залиште в теплому місці на 13-15 годин до утворення згустку. Коли утворюється згусток, виробнича кефірна закваска готова. Зберігати готову кефірну закваску необхідно при температурі до 10 ° C вище нуля.

Виробничу кефірну закваску можна вважати придатної для вживання через 24 години з моменту заквашування. Закваска не повинна відшаровуватися сироваткою, вона має кислуватий смак і по консистенції нагадує рідку сметану.

Для приготування кефіру влийте сире незбиране молоко в заздалегідь простерилізованих скляний посуд, закрийте стерильною кришкою, поставте в глибоку каструлю, дно якої прикрийте кількома шарами марлі. У каструлю влийте гарячої води (70 ° C) до рівня молока в скляному посуді, накрийте кришкою і доведіть до кипіння. Кип'ятіть посуд з молоком протягом 5 хвилин, потім охолодіть до 25-30 ° C. Додайте в молоко виробничу кефірну закваску (з розрахунку 50 г на літр молока), закрийте щільно кришкою, добре струсіть і залиште в теплому місці на 10:00 до утворення згустка. Перед вживанням охолодіть кефір до 8-10 ° C вище нуля.

Одноденний кефір виходить після 24 годин з моменту заквашування, дводенний - після 48 годин, триденний - після 72 годин.

Описаний вище спосіб приготування кефіру дуже близький за технологією до виробничого. Тому, якщо ви хочете отримати кефір абсолютно схожим за смаковими якостями на заводський, не пошкодуйте часу і скористайтеся третім способом.