Всі ми звикли користуватися «Яндексом» або Google для пошуку необхідної інформації. Це універсальні «пошуковики» хороші, але є як мінімум п'ятірка спеціалізованих, які, можливо, впораються з вашими запитами набагато краще.

Wolfram Alpha - це по-справжньому унікальний пошуковик. Його відрізняє здатність давати розгорнуті відповіді на конкретні питання. Він не показує список посилань, він дає факти. Наприклад, за запитом «International"> http://www.wolframalpha.com/input/?i=International...Space Station »(міжнародна космічна станція) пошуковик розповість не тільки про її технічні характеристики, а й покаже конкретне положення станції в даний момент, а також оцінить її видимість з вашого міста. Wolfram Alpha знає відповіді і на менш серйозні питання, наприклад, він підкаже того, хто "> http://www.wolframalpha.com/input/?i=WHO+FRAMED + RO ... підставив кролика Роджера

Само собою Wolfram Alpha вміє вирішувати математичні рівняння, красиво малювати графіки і показувати структуру хімічних елементів. Приклади запитів можна знайти на спеціальній "> http://www.wolframalpha.com/gallery.html"> спеціаль ... сторінці.

Wolfram Alpha - науковий пошуковик, яким, втім, може користуватися будь-хто. Єдине обмеження - питання потрібно задавати тільки англійською, причому формулюючи максимально чітко.

Tineye - це інструмент для пошуку зображень. Однак тут пошук відбувається не за ключовими словами, а по іншому зображенню. Наприклад, у вас є картинка в маленькому дозволі, а необхідно знайти її ж, але у великому. Звичайний Google або «Яндекс» тут не допоможе, а от Tineye - запросто.

Tineye також здатний шукати схожі картинки, причому завантажувати їх з власного комп'ютера не обов'язково - можна вказати прямий адреса в Інтернеті. Пошуковий індекс TinEye налічує понад 1 мільярд зображень, а за цим посиланням ви зможете знайти цікаві приклади "> http://www.tineye.com/cool_searches"> приклади запитів.

3. FindSounds "> http://www.findsounds.com/"> фіндсоундс

Цей сервіс займається пошуком звуків. Не музичних творів, а саме звуків. Тут марно шукати останній альбом Мадонни, зате можна знайти щебетання птахів, ревіння працюючого трактора або дзижчання бджоли.

Список примірних запитів можна знайти на "> http://www.findsounds.com/types.html"> на цій сторінці. FindSounds є незамінним сервісом для тих, хто записує власні підкасти або просто любить експериментувати з міксами. Пошук можна здійснювати за різними форматами (wav, mp3, aiff, au) і в різній якості.

4. Медпоіск "> http://www.medpoisk.ru/"> Медпоіск

Ця система призначена для медичних працівників і просто цікавляться питаннями здоров'я. Тут можна знайти медичні заклади, описи хвороб, способи їх лікування, характеристики ліків, виробників медичного обладнання і навіть лікарські вакансії. Загалом, це вичерпний медичний пошуковик.

«Медпоіск» використовує «движок» від Google, що гарантує високу якість пошуку. На сторінці з результатами ви також можете відгуки користувачів про конкретний медичній установі.

5. "> Http://www.bing.com"> Бінг

Bing - це пошукова система від компанії Microsoft, яка прийшла на зміну MSN. Можливо, ви будете здивовані, але шукає Bing дуже добре і тому є серйозним конкурентом Google. Але потрапив він до цього списку не за якусь оригінальність, а за незаслужено малу поширеність. Звичайно, в пошуку по Рунету він програє «Яндексу», але в англомовних сайтах Bing розбирається прекрасно. А якщо ви живете в США, то до результатів пошуку будуть додаватися локальні дані, наприклад, адреса найближчі до вас кав'ярні, якщо ви шукайте, де б оперативно поснідати.

На відміну від інших пошуковиків Bing зустрічає користувача не списком сервісів або зовсім порожній сторінкою, а симпатичною картинкою. Кожен день ілюстрація нова і це хороший стимул для користувачів знову і знову повертатися на сайт