Як пити, не п`яніючи

Щоб не сп`яніти, напередодні заходу, години за чотири - п`ять до початку (визначається індивідуально), необхідно випити невелику кількість спиртного. У середньому, грам сто, сто п`ятдесят горілки або еквівалентна кількість чого-небудь іншого. Головне - дати організму відчути дія спиртного й дочекатися, коли воно скінчиться. Потім треба щільно закусити. Після цього можна пити досить багато - організм уже має ресурси, щоб упоратися з алкогольною атакою.

Так, гальмуванню впливу сприяє також прийняття чотирьох - п`яти таблеток або порошку активованого вугілля за годину до вживання алкоголю.

Здійснення такого роду процедур дозволить вам загальмувати процес усмоктування алкоголю в кров через стінки шлунка. Якщо нормальне розчинення відбувається в середньому через 8-10 хвилин, то попередньо проковтнутий жир або масло (наприклад, бутерброд з маслом і ікрою, шматок сала, свинини або осетрини), що обволікають стінки шлунка, загальмовують дія алкоголю на 40-45 хвилин. Необхідно пам`ятати, що алкогольний вплив не нейтралізується, а в основному загальмовується.

Наступні рекомендації стосуються безпосередньо правил уживання алкоголю. Якщо уникнути цього не вдається, необхідно знати кілька важливих принципів, що дозволяють уникнути надмірного сп`яніння.

По-перше, уточнимо, що можна пити. Необхідно намагатися, щоб у шлунок попадало якнайменше сивушних масел, тобто щоб їхня концентрація в напоях була б мінімальна. Саме ці масла приводять до зниження розумового контролю. Очевидно, що найкраще проробити це питання заздалегідь і загодя ознайомитися з напоями, уживання яких планується.

По-друге, не заважайте різні, нехай навіть самі першокласні напої. Шампанське плюс горілка по своїй руйнівній силі - це майже "коктейль Молотова". Понаблюдайте й проаналізуйте власні реакції на алкоголь. Які дози яких напоїв і в яких сполученнях виводять вас в область вільного ширяння? Необхідно знати, що змішання алкогольних напоїв викликає найдужче сп`яніння, сильніше, ніж більші дози одного напою.

По-третє, якщо все-таки необхідно заважати напої випливайте простому "правилу гірки". Градуси випивки повинні наростати. Можна запивати пиво горілкою, але не можна робити навпаки. Багато хто напевно знають сногсшибающий ефект "полірування" пивом попередніх доз або вираження про первинність пива перед вином.

По-четверте, про закуски, гарячих і інших блюдах. Головне тут - не забувати закушувати. Гарна якісна закуска, особливо м`ясні блюда значно знижують ризик сп`яніння. Уживання лимона, деяких сортів риби, а також петрушки й інших трав зменшують неминучий у таких випадках запах алкоголю. Однак будьте уважні до вживання екзотичних закусок. Тут можливі гастрономічні несподіванки, що може зірвати ваш захід.

По-п`яте, пом'ятайте, що усмоктування алкоголю відбувається не тільки через стінки шлунка. Причому найбільше інтенсивно це відбувається, наприклад, у порожнині рота, багатої кровоносними посудинами, здатними швидко рознести алкоголь по всьому тілу. Тому дуже обережно звертайтеся з коктейлями й іншими напоями, уживаними через соломинку. Не затримуйте алкоголь у роті.

Нарешті, по-шосте, необхідно враховувати відмінну від нормального стану реакцію організму на зміну параметрів зовнішнього середовища. Так, якщо вийти в напівп`яному стані на свіже повітря в холодний час, то від повітря можна ще більше сп`яніти (аж до втрати свідомості). У медицині похмілля називається гарним терміном - абстинентный синдром. Втім, суть його від цього, звичайно, не міняється.

Хронічних алкоголіків похмілля мучить постійно. Головний біль, озноб, розслаблення кишечнику, тремтіння рук, депресія, серцебиття й т.п. Поки алкоголікові не вдасться "пропустити" чарка^--ншу, йому легше не стане.

У нормальної ж людини, що вживає спиртне лише зрідка, похмілля виникає в наступних випадках. По-перше, від неякісних алкогольних напоїв з високим змістом шкідливих домішок (сивушних масел, ізоамілового спирту й т.п.). По-друге, від передозування, а також при вживанні алкоголю натще або без належної закуски. І нарешті, від несприятливого сполучення різних спиртних напоїв (наприклад, пива й горілки, шампанського й горілки); або, що буває набагато рідше, алкоголю й деяких ліків.