Незвичайне відкриття зробили астрономи за допомогою орбітального телескопа Chandra, який працює в рентгенівському діапазоні. Джером Орос, астроном з американського університету штату Сан-Дієго, розповідає, що була виявлена ​​чорна діра, розміри і маса якої на практиці перевищують теоретично можлива межа для об'єктів такого типу. 

Чорна діра, розташована в бінарній системі M33 на відстані 2,7 млн ​​світлових років від нашої планети, має масу, яка в 15,7 разів перевищує масу нашого Сонця, що робить цю чорну діру найважчою з усіх коли-небудь виявлених. 

Астрономи пояснюють, що у Всесвіті існую чорні діри двох типів. Перші - це справжні гіганти, маса яких може бути в сотні мільйонів разів більша за масу Сонця. Такі об'єкти називаються надмасивні чорні діри, вони здатні обертати навколо себе цілі галактики і, як правило, розташовані в самому центрі цих галактик. Саме така чорна діра є і в центрі нашої галактики Чумацький шлях. Природа появи таких масивних об'єктів поки не до кінця вивчена.

Однак є й інші, набагато менш масивні чорні діри, які утворилися з великих зірок, коли ті, виробивши свої запаси водню і легких елементів, почали скорочуватися і остигати, створивши в результаті об'єкт діаметром в 10-30 км, однак володіє нескінченно великий гравітацією, здатної притягувати не тільки матеріальні об'єкти, але навіть світло і викривляти систему простір-час. Саме про об'єкт даного типу тут і йде мова. 

До цих пір вважалося, що так звані зоряні чорні діри навіть у теорії не можуть бути важче Сонця більше ніж у 10 разів, так як для утворення такого важкого об'єкта необхідна дуже масивна зірка, фізичні розміри якої їй просто не дозволять існувати. Однак на практиці виявляється, що ця теорія невірна.

Як було зазначено вище, чорна діра M33 X-7 є частиною бінарної системи M33, що вказує на те, що в М33 повинен бути присутнім ще одна зірка. І вона там є, більше того, друга зірка також дуже незвичайна, так як вона массивнее Сонця в 70 разів. Дана зірка знаходиться в зоні сильного гравітаційного тяжіння чорної діри, тому орбітальний період зірки становить 3,5 земних діб. 

"Виявлена ​​система з гігантською чорною дірою і гігантською зіркою, що обертається навколо неї. У підсумку обидва ці об'єкту перетворяться на чорні діри. Однак залишається одна загадка - як два таких масивних об'єкта можуть обертатися стільки близько один до одного не зближуючись?", - Говорить Джеффрі МакКлінток, астроном з Гарвадра.

 Крім того, поки фахівці не можуть точно сказати, який масою мала зірка, з якої з'явилася сама масивна чорна діра. Очевидно, що вона була в десятки чи сотні разів більше