Люди, які регулярно їдять продукти з високим вмістом солі і п'ють підсолоджені газовані напої, випробовують швидке зниження ниркової функції.
До такого висновку прийшли нефрологи Жіночої лікарні Брігхема, що проаналізували протягом 11 років вплив натрію і газованих напоїв на роботу нирок серед 3 тис. чоловік.
Солоні продукти і солодка кола у великих кількостях сприяли прогресивному пошкодженню нирок, довели лікарі. Встановлено, що дві або більше порції штучно підсолодженої газованої води в день двократно погіршують роботу нирок, а завищені рівні натрію в раціоні харчування призводять до розвитку ниркових хвороб.
Медики додають, що знайдені асоціації зберігалися і після обліку чинників віку, споживання калорій, наявності ожиріння, гіпертонії, діабету або серцево-судинних проблем, куріння і рівнів фізичної активності серед учасників довгострокового огляду. За словами одного з авторів дослідження доктора Джулі Лін, надлишкові сіль і цукор завдають непоправної шкоди ниркам - як поодинці, так і в сукупній дії.
Результати даного дослідження в черговий раз доводять небезпеку для здоров'я солоних продуктів і солодких безалкогольних напоїв, констатують американські терапевти.