Ольга Форісь
З глибини століть до нас дійшла легенда про жадібному царя Мідас. Боги, щоб задовольнити його спрагу багатства піднесли йому дар - наділили його здатністю перетворювати на золото все, до чого він доторкнеться. Дуже швидко він усвідомив всю трагічність великого подарунка. Пройшли тисячоліття, але до цих пір ні що так не займає людські уми, як бажання мати багатство. І мало хто розуміє від чого залежить наявність грошей в гаманцях.Так, як же можна ними керувати?
Вічні цінності
 
Ви коли-небудь замислювалися про те, що гроші завжди множини? Але по суті саме слово «гроші» дуже ефемерне - носій інформації про наш намір або бажання. По суті купюри це чистий аркуш. Це тільки папірець, в яку кожен з нас вкладає свій зміст. І тут немає більше жодного поняття, яке було б так багато наділений змістом, як гроші. Фальшиві і скажені, брудні і кревні, трудові та очманілі, великі і маленькі, вони не пахнуть.
Володимир Слуцкер, представник в раді Федерації РФ від Чуваської республіки:
- У кожної людини своя матриця бажань. Отже повинен бути носій, який зв'яже їх воєдино. Гроші є тим універсальним інформаційним носієм, який і з'єднує світи бажань всіх людей. Наші бажання ростуть і відповідно змінюються цінності. У дитинстві гроші нам не потрібні. Ми не знаємо, на що їх витрачати. У нас інші цінності. Гроші марно запропонувати коні, коли вона втомилася. А от з людиною говорити мовою грошей дуже просто.
Так вже створений хомосапіенс, що його мозок миттєво прораховує, по кишені йому той чи інший предмет чи ні, де він отримає максимум задоволення, а де нічого не світить. Петро I називав гроші «артерією війни». Засоби стають причиною ненависті, об'єктом заздрості. І, як і колись, як і завжди все питання в індивідуальній системі цінностей. Варто заглянути в себе, і ми побачимо підтвердження цих слів.
Пряма мова
Як кажуть, є випробування владою, є випробування любов'ю і є випробування багатством. Гроші не можуть зіпсувати людину. Вони можуть тільки виявити негативні якості. Витягнути їх назовні. Можна констатувати, що ці папірці визначають мотиви соціальної поведінки. Багато хто до цих пір терпіти не можуть багатих, а самі тільки й мріють розбагатіти. Прагнення жити не гірше інших цілком зрозуміло. Але якими засобами воно досягається? Самі гроші поза добра чи зла і лише від людини залежить, що вони будуть творити у нашому світі. Східна мудрість говорить: Гроші - хороший слуга, але поганий господар.
«Злидні принизлива»
Анатолій Приставкін, письменник:
- Звичайно, гроші можуть і зіпсувати і підняти людини. Але я думаю, що все залежить від того, яким шляхом прийшли гроші і до кого вони саме. Можна провести такий експеримент. Кинути копійку і подивитися, хто підніме її.Більшість пройдуть мимо, тому що підсвідомість підкаже, що вони набагато більше витратять сил і енергії, щоб за нею нахилитися. Але мало хто пройде повз ста рублів, і вже ніхто не продіфілірует повз тисячі. Ось і вимірюйте ступінь жадібності. Так гроші змушують людей кланятися. Для більшості - це питання суми. Я знаю лише кількох людей, які не піднімають із землі грошей.Вони вважають, що як ти їх знайшов, так і втратиш, навіть більше. Я теж вважаю, що гроші, які легко дістаються, легко ж і зникають.
Шукати першопричини чому ж ви працюєте цілодобово безперервно, а грошей більше не стає, - не наша мета. Але можемо сказати абсолютно однозначно, що не кожен здатний витримати перевірку багатством, а бідністю - і поготів.
Пряма мова
Кожна людина прагне до незалежності, свободи і безпеки, але в гонитві за цими цілями не забувайте про свій життя. Ніколи не відмовляйте собі мріяти і вже тим більше не забувайте, що реалізація конкретно вашої мрії це і є ваше життя!
Психолог-консультант Ігор Хлопонін:
- Якщо гроші - це головний засіб самоствердження в житті і єдина можливість довести всьому світові, що ти чогось вартий, я б радив переглянути пріоритети.
Пряма мова
Щоб уникнути цієї сумної долі, за словами психологів, "не можна класти яйця в один кошик", а вже тим більше "ставити" тільки на гроші або на матеріальні блага. Набагато краще розраховувати на те, що завжди і скрізь ви зможете отримати безпеку, свободу, творчість і врешті-решт, повага. Власні вміння, знання, зв'язки і досвід - ось ті об'єкти для інвестицій своїх людських ресурсів, які можуть збалансувати ризики і дати впевненість у тому, що втрата грошей не стане трагедією
Ольга Любченко, бізнес-психолог, директор компанії "ЛідерГрупп":
- Втрата грошей - це не помилка щодо грошей, це помилка щодо себе. Людині, яка втратила все, в першу чергу необхідно зрозуміти причину того, що з ним сталося. Причина ця завжди лежить в самій людині. Поява або втрата грошей - це наслідок того, наскільки успішно ми реалізовуємо себе як проект. Якщо наші дії гармоніюють з нашою сутністю, а також з оточуючими нас реаліями і соціумом, то гроші будуть підтвердженням того, що ми робимо все правильно.Якщо ж ми діємо всупереч собі, то починаємо заважати такий самореалізації.
Володимир Слуцкер, представник в раді Федерації РФ від Чуваської республіки:
- Ринок на чаклунські послуги заради залучення грошей був завжди. На спробі обійти реальність збагатилися тільки самі маги. Тільки хороший психолог може допомогти розібратися в тому, чому гроші обходять стороною. Як правило, злидні - це проекція упокоренні думок і лінощів. А це вже принизливо. Існує поріг, при якому людську гідність просто зникає.
Самі по собі гроші не змінять життя на краще. Вони тільки відкривають якісь можливості, але як людина ними скористається? .. Скільки б коштів не прийшло до гравця, він буде ризикувати ними у грального столу, скільки б купюр не було в алкоголіка, він їх проп'є.
В принципі, кожна людина прагне до незалежності, свободи і безпеки, але в гонитві за цими цілями не забувайте про свій життя. Ніколи не відмовляйте собі мріяти і вже тим більше не забувайте, що реалізація конкретно вашої мрії це і є ваше життя!
Олександр Коротенко, бізнесмен, письменник:
Любов за любов
- Я вважаю так, що якщо людина розумна і хоче мислити, він повинен звільнитися від земних проблем. Є два шляхи - від них відмовитися, як ченцеві, але все одно треба добувати насущний хліб, і так чи інакше це питання буде спливати. Або заробити стільки грошей, щоб проблеми тебе не турбували. Я пішов другим шляхом. Будь розумна людина має вирішити цю проблему. Злидні принизлива, хоча б тому, що людина несе відповідальність не тільки за себе, але і за сім'ю, за дітей. Треба спочатку їх нагодувати, а потім самостверджуватися в своє задоволення. Книжки, наприклад, писати, купити дорогий музичний інструмент ...
Багатьом уже зрозуміло, що духовні справжні цінності ніяк не сполучаються з грошима. Є така думка, що у багатих людей ми бачимо, що у них є, але ніхто не бачить, чого у них немає. Любов можна обміняти тільки на любов, довірою платять за довіру, а щирість дається тільки за щирість. І все-таки треба розуміти, що без грошей не обійтися. Без них не запустити в космос корабель, не побудувати міста. В історії людства заміна грошей чим-небудь закінчувалася крахом.
Виховання грошима
Стародавні вважали, що людина - це посудина бажань, який не наповниться, поки наші бажання будуть пов'язані тільки з матеріальним світом.
Скромні числа - непоганий дохід
Наші голови напхані безліччю формул з фізики і хімії, які не багато прігождаются в житті. Зате ми так мало знаємо про предмет не з шкільної програми. Цей предмет «Деньги». Ні батьки, ні вчителі не викладають нам навички поводження з грошима. Тим часом від них ми залежимо безпосередньо: ми думаємо, як їх отримати, як витратити, по 8 годин на день працюємо тільки заради того, щоб в кінці місяця отримати довгоочікувану заробітну плату. Тим часом ми не робимо головного: не управляємо, не приручаємо і не примножуємо гроші. Більшість з нас не засвоїло просте правило: або гроші працюють на нас, або ми працюємо на гроші. Якщо підрахувати, скільки коштів кожен середньостатистичний росіянин отримує за все життя, виходить, що кожен із середнього класу - це мільйонер. Але більшість з цього класу займають якусь суму за тиждень перед зарплатою.Виходить, що ми просто не вміємо керувати грошима.
Якщо протягом 30 років відкладати в день по долару, то через цей проміжок часу на рахунку виявиться 11 тисяч доларів. А що буде, якщо гроші не просто відкладати, а інвестувати!? Це повинен знати кожна дитина, тому що від однієї думки, що він потенційний чоловік, у хлопчини додасться і впевненість у собі, і правильне ставлення до фінансів, нехай навіть до таких малим, як 10 - 20 рублів. І тут починається найцікавіше - постає питання, як витратити капітал?
Прикмети
Можна бути одним з 90% росіян, які тупо витрачають. Можна нічого не витрачати і увійти до книги рекордів Гінесса на ряду зі скупим лицарем і Скрудж МакДак, а можна змусити гроші працювати на нас. Наші гроші люблять розмножуватися - треба створити їм умови - відповідну обстановку. І ось тут вступають в дію прикмети, які просто необхідно дотримуватися, але не потрібно зациклюватися. Мало того, можна і потрібно створювати свої.
Покладіть в гаманець дзеркало - нехай гроші милуються і подвоюються.
Регулярно підкладайте в гаманець новенькі купюри - як відомо, всім цікаво подивитися на новеньких, от і старенькі теж прийдуть.
Раз гроші люблять наш голос і наші руки - треба їх частіше гладити і ніжно з ними розмовляти! Бажати їм доброго ранку, гарного дня і спокійної ночі!
Гроші можна відмивати .... від негативу: покласти в банку кілька купюр, щільно запечатати, і помістити під струмінь води, хвилин на 5, створюючи намір про те, що негатив йде. Потім виймаєте чисті гроші, і пускаєте їх в оборот, щоб вони розповіли, як Ви про них дбаєте, щоб залучити інших. Вводите умова: відмивають від негативу купюри і монети в сумі не менш ........ грошових одиниць. Аналогічно можна влаштовувати їм лазні ... адже грошей теж приємно бути чистими.
Гроші люблять рахунок - значить їх потрібно регулярно вважати і перераховувати - ніжно, ручками, ласкаво перебираючи купюру за купюрою.
Гроші цікаві, люблять світло подивитися, тому рахунок вони люблять вранці.Не слід робити цього після заходу сонця і взагалі проводити з ними якісь дії в цей час. Якщо ж все-таки потрібно - слід роз'яснити їм, навіщо Ви робите це саме ввечері. Вони розумні, все зрозуміють.
Якщо Ви збираєте гроші, то слід відкладати нові гроші, а на витрату брати старі, щоб вони не відчували себе забутими, не залежувалися, провітрювалися, спілкувалися з іншими.
Гроші (особливо великі) люблять шик, і щоб все було красиво, чисто і приємно пахло. Так що не поскупилася і окропіте хороший, дорогий гаманець та інші місця зберігання грошей своїми дорогими парфумами.
Якщо необхідна сума потрібна особисто Вам (для сім'ї, для «замовленого» товару, для передбачуваного розваги), вони з'являються. А якщо Ви влізли в борги не за коштами, набрали ризикованих і небезпечних кредитів (тобто незаслужено і підло використали гроші), то гроші з побоюванням будуть обходити Вас стороною.
Гроші люблять, коли їх витрачають із задоволенням.
Гроші люблять, коли їх витрачають, а не витрачають.
Гроші люблять, коли їх хочуть і планують. Пишіть плани, яка сума потрібна, хто може дати вам ці гроші, і для яких цілей вони вам потрібні. Не бійтеся мріяти про шкурі невбитого ведмедя. Гроші - це взагалі не шкура ведмедя, це ГРОШІ!
 
Правила
• Полюбіть гроші, складайте їм оди, складайте вірші в їх честь, пишіть визнання в любові, як самому близькому і дорогому, бо без допомоги грошей що ви можете?
Завести собі кілька корисних правил і дотримуватися їх цілком у наших силах.Дорога до стану починається з правильного ставлення до своїх витрат:
Не потрібно перетворюватися в скнару, економити на здоров'я або якість продуктів харчування.
До речі
1. Складайте план покупок перед будь-яким походом у магазин
2. Купуйте оптом, а не в роздріб
3. Готуйте сани влітку
4. Роблячи серйозні покупки не нехтуйте порадами спеціаліста та орієнтуйтеся на поєднанні ціна-якість
5. Записуйте всі витрати, контролюйте кожен рубль.
Мова грошових знаків
Вчені, астрологи давно довели прямий зв'язок економічного зростання держава від того, який символ зображений на валюті цієї держави. Так на валюті Непалу зображений тризуб бога Шиви, який вважається богом руйнувань. Не дивно, кажуть фахівці, що економіка Непалу знаходиться в занепаді. На валюті Білорусії символи так само не відрізняються серйозністю: білочки, зайчики, зубри. Таке ставлення до грошей на рівні держави загрожує тим, що гроші з такою ж недбалістю будуть ставитися до його економіці. Що стосується долара та рубля, то їх чекає постійне зростання, тому що рослинний орнамент на зелених банкнотах, говорить про зростання і розвитку. Як це використовувати в практичних цілях думайте самі, але я завела гаманець з рослинним орнаментом.