Російські вчені-геофізики вказують на те, що найближчими роками нашу планету чекає зовсім не потепління, а наростаюче похолодання, що матиме важливі економічні і геополітичні наслідки. Про це було заявлено на науково-практичній конференції "Морські дослідження в полярних регіонах Землі під час міжнародного полярного року", що відбулася в санкт-петербурзькому НДІ Арктики й Антарктики (РФ).

Зокрема, головний науковий співробітник Державної геофизичної обсерваторії імені Воєйкова, професор Олег Покровський сказав, що всупереч загальноприйнятим уявленням, Землю найближчими роками чекає не глобальне потепління, а похолодання, яке досягне максимуму через 15 років, - тобто до 2025 року. При цьому циклічний процес похолодання почався приблизно в 1998 році.

"Льодовиковий період, звичайно, не настане, проте температури повернуться до значень, зафіксованих у холодний період 1950-1960 років", - сказав О.Покровський. За його словами, в коливаннях температури на Землі існує 60-річний цикл, амплітуда якого значно перевищує зафіксоване значення глобального потепління.

"Ми не знаємо всього, що відбувається. Кліматична система нашої планети влаштована надзвичайно складно. А IPCC (ред. - Міжнародна група експертів щодо змін клімату), не є істиною в останній інстанції", - резюмував Покровський.